W 2016 roku nasze środowisko uzyskało status samodzielnego zawodu zaufania publicznego. Wykonywanie tego zawodu jest związane z wypełnianiem szczególnej misji i, co ważne, z wysokimi wymaganiami etycznymi. Najwyższy więc czas, by wartości i normy, którymi chcemy się kierować, ująć w formie jednolitego dokumentu.

Stąd, łącząc siły z Superwizornią, Stowarzyszeniem Certyfikowanych Superwizorów Pracy Socjalnej oraz Pracownią Superwizji podejmujemy się opracowania kodeksu etycznego superwizora pracy socjalnej.

Chcemy przeprowadzić szerokie konsultacje – tak z osobami zajmującymi się superwizją, jak i pracownikami socjalnymi, którzy mieli doświadczenia superwizyjne, by uzyskać jak najpełniejszy obraz tego, jakie zasady sprzyjają realizowaniu misji naszego zawodu i z jakimi ryzykami możemy się spotkać.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy – podzielcie się z nami swoimi obserwacjami, osobistymi doświadczeniami, czy pomysłami. Piszcie do nas na mail: etyka@ptsps.pl. Możecie też śledzić postępy prac i dyskusje na FB.

Ostateczną wersję Kodeksu Etycznego Superwizora Pracy Socjalnej przedstawimy do środowiskowej konsultacji już wiosną 2022 roku.

Koordynatorem projektu z ramienia PTSPS jest Marek Jaros